Mit fogunk megtanulni a négy alkalom során?

Avagy: miből lesz a cserebogár?

Első lépésben megismerkedünk a zongora hangjaival, elkezdjük edzeni az agyunkat és a kezünk izmait az újfajta mozgatásra.

Második lépésben megismerkedünk a skálákkal, azok jelentőségével az akkordozásban. Kiválasztod a kedvenc dalodat, amit a következő órán el fogsz játszani.

Harmadik lépésben jönnek "a zengzetek, a hangzatok", megismerkedünk az akkordokkal, a balkéz basszus funkciójával. Itt akár meg is állhatnánk, de...

Negyedik lépésben megismerkedünk a könnyítő technikával, színezéssel, különböző kíséret stílusokkal, transzponálunk és kreatívkodunk. Itt kezdődik az igazi "ereszd el a hajam". :)

Az órák alatt folyamatosan párhuzamot vonunk az itthoni (német) és a nemzetközi zeneoktatási rendszer között, így érthetőek lesznek a "hagyományos" rendszer elnevezései is.

Az órákon csak annyit gyakorlunk, amennyi a megértéshez szükséges. Gyakorolni otthon kell, minden nap (minimum) 10 percet, amíg a kurzus tart, de aztán úgysem fogod beérni ennyivel! ;)

Van lehetőség, kívánság szerint, egyéni tempóban haladni egyedül, vagy párban. 

Aki már tud (klasszikus) zongorázni, annak három alkalom alatt ismertetem a módszert, és azokat az érdekességeket, amivel a hagyományos oktatásban biztosan nem találkozott.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el